Dożynki Gminne w Kołodziejewie

Informacja o Dożynkach Gminy Janikowo organizowanych w Kołodziejewie w dniu 1 września 2019 r.

Program obchodów rozpoczyna się o 12.00. Starościną dożynek została Anna Olszewska z Gór, a starostą będzie Mirosław Grzegorczyk z Kołodziejewa. Ustalono program:

12.00  Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym p. w. św. Józefa w Kołodziejewie
13:00  Przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce oficjalnych uroczystości
             / boisko sportowe w Kołodziejewie /
13:30  Rozpoczęcie części oficjalnej - powitanie zaproszonych gości
13:45  Wręczenie chleba dożynkowego
14:00  Oficjalne przemówienia okolicznościowe
14:30  Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych
15:00-18:00 Biesiada w wykonaniu zespołu “Kwaśnica Band” ze Śląska Cieszyńskiego
18:00  Występ zespołu wokalnego i grupy tanecznej "Złoty Wiek"
19:00  Zabawa taneczna z zespołem CASTA

Ze względu na konieczność zapewnienia miejsca dla wystawców parking dla gości dożynkowych znajduje się przy kościele parafialnym w Kołodziejewie wjazd obok Szkoły Podstawowej. Prosimy zatem o pozostawienie tam samochodów. Część pojazdów będzie mogła parkować przy remizie OSP na polu ważne by było to poza drogą dojazdową, która nie może być blokowana.

Dla dzieci zorganizowany zostanie plac zabaw, a na boisku do koszykówki będzie można wystartować w zawodach przejazdu rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego będącym nagrodą za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować” dla zespołu ratowników ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie. Uczestnicy zawodów proszeni są w miarę możliwości o przyjazd na własnych rowerach.

Oczywiście nie zabraknie wystawców, stoisk sołeckich, prezentacji organizacji, stowarzyszeń i tradycyjnej grochówki dla uczestników uroczystości. Nowością będzie konkurs wędkarski na stawie przy remizie OSP pod patronatem sklepu wędkarskiego z Janikowa.

Dla podkreślenia tradycji dożynkowych gorąco zachęcamy do wykonania dekoracji na terenie zagród oraz we wskazanych miejscach przy ulicy. Dekoracje mogą mieć dowolną formę np. kompozycji ze słomianych kostek i balotów czy scenek związanych ze żniwami. W zabawie może uczestniczyć każdy – osoby chętne do wykonania dekoracji proszone są o zgłaszanie się do p. Sołtys Marioli Kamińskiej Rzepczak tel. 665394678 w celu wskazania lokalizacji i ew. zaopatrzenia w materiał (baloty) do budowy ozdób. Dla autorów najciekawszych dekoracji przewidziano nagrody w formie talonów na zakup sprzętu i wyposażenia. Organizatorzy serdecznie dziękują zakładom, firmom, placówkom handlowym i instytucjom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości udzielając wsparcia w różnej formie.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Dożynkach Gminy Janikowo w Kołodziejewie 1 września 2019 roku.Wyświetlono: 891

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Zobacz również

Powrót do góry