Piękna rocznica

Państwo Marian i Marianna Darowni z Kołodziejewa są małżeństwem od 70 lat. 19 lutego 1949 roku zawarli związek małżeński w USC w Mogilnie a 6 czerwca tego samego roku powiedzieli sobie sakramentalne "TAK" w Kościele w Kołodziejewie. Łącznie oboje mają 188 lat.

W ich życiu niezwykle ważną rolę odgrywa: 2 dzieci, 6 wnucząt i 6 prawnucząt. W minioną niedzielę świętowali swoje Kamienne Gody. Ta niezwykła uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks.proboszcza Adama Walendowskiego, który podczas kazania przywołał wiele istotnych faktów z życia małżonków.

Na ręce jubilatów zostały złożone życzenia od Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski Wojciecha Polaka. Oprócz rodziny i najbliższych gratulacje złożyli włodarze gminy wraz z małżonkami : burmistrz Andrzej Brzeziński oraz jego zastępca Jacek Duma, przedstawiciele Sołectwa Kołodziejewo, a także prezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Bydgoszczy. Zjawili się również przedstawiciele Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Janikowie.

Wyświetlono: 281

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Zobacz również

Powrót do góry