Uczniowie szkół Gminy Janikowo „Do hymnu!”

Trzy szkoły z Gminy Janikowo zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu”

W kwalifikacjach do konkursu stanęło ponad 700 szkół w Polsce, jednak jedynie 300 zostało wytypowanych do następnego etapu. Trzy szkoły z Gminy Janikowo: Szkoła Podstawowa w Janikowie, Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska w Ludzisku oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie, znalazły się wśród szczęśliwców.

Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” to wydarzenie zorganizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem kandydatów było jednoczesne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Przesłuchania do konkursu odbyły się 18 października 2018 r. w budynkach szkół w Janikowie, Ludzisku oraz Kołodziejewie. Profesjonalne jury złożone z profesorów Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Romana Gruczy wysłuchało wykonania „Mazurka Dąbrowskiego” przez każdą ze szkół. Jako pieśni hymniczne uczniowie Szkoły Podstawowej
w Janikowie zaprezentowali „Rotę” oraz „Boże coś Polskę”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska „Rotę” oraz „Żeby Polska była Polską”, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie „Gaude Mater Polonia” oraz „Boże coś Polskę”.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tej podniosłej uroczystości: Pani Małgorzacie Puzio (Szkoła Podstawowa w Janikowie), Panu Michałowi Brulińskiemu (Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska w Ludzisku) oraz Pani Emilii Jackowskiej (Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie). Trzymamy kciuki za uczniów Szkół Podstawowych z Janikowa, Ludziska i Kołodziejewa, za pozytywny wynik przesłuchania i dalsze sukcesy!

Wyświetlono: 513

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Zobacz również

Powrót do góry