Akcja ˝Stop Manipulacji - nie kupuj na prezentacji!˝

Szanowni Państwo!
Państwa Gmina organizując BEZPŁATNE SPOTKANIE PREWENCYJNE oparte na rzetelnej wiedzy specjalistów sprzedaży bezpośredniej niewątpliwie wpłynie na podniesienie społecznej wiedzy oraz czujności u swoich mieszkańców. Mamy na myśli szczególnie osoby starsze (seniorów)( jak również ludzi młodych), które są zwabiane na różnego rodzaju prezentacje, gdzie niejednokrotnie są wprowadzane w błąd oraz „zachęcane” do zakupu artykułów, produktów w znacznie zawyżonych cenach (nawet dziesięciokrotnie).
Razem możemy uchronić tysiące ludzi przed kłopotami spowodowanymi agresywną i nieuczciwą sprzedażą!
Zachęcamy do organizacji spotkań wraz z naszą Fundacją, która dysponując specjalistyczną wiedzą z zakresu „manipulacji prezentacyjnych” uświadomi Państwa mieszkańców aby mogli być bardziej bezpieczni w przypadku spotkania wyżej opisanych zjawisk.Abonamenty medyczne, drogie garnki, cudowne masażery, kołdry… Jest coraz więcej sposobów na wyłudzanie pieniędzy, szczególnie od starszych osób. Na takie oferty trzeba szczególnie uważać, ponieważ w Polsce każdego dnia odbywają się setki spotkań z pokazami naczyń, pościeli, czy sprzętu AGD.
Pomóżcie ochronić społeczeństwo, a zwłaszcza seniorów i rodziny z dziećmi przed nieuczciwymi praktykami handlowymi.

PLAN SPOTKAŃ SZKOLENIOWYCH:
„Manipulacje i nieuczciwe praktyki handlowe na pokazach i prezentacjach”
1) Omówienie zagadnień związanych z tzw. sprzedażą bezpośrednią (pokazy, prelekcje, akwizytorzy)
2) Tajniki organizacji spotkań handlowych m.in. w domach kultury, hotelach, restauracjach, w domach prywatnych
3) Tajniki i triki sprzedawców – akwizytorów: NA CO UWAŻAĆ?!?
4) Przedstawienie problemów osób, które decydują się na takie zakupy, nieświadomość osób szczególnie starszych, manipulacje naciągaczy!
5) Omówienie nieuczciwych procedur związanych ze sprzedażą bezpośrednią i stosowanych praktyk które mogą wywołać „lawinę kłopotów” w życiu zwabionego konsumenta ( tym samym, w przypadku osób starszych, ich rodzin).
6) Omówienie zagadnień prawnych które chronią konsumentów.
7) Omówienie i nauka procedur które konsument musi wykonać aby skutecznie rozwiązać podpisane niekorzystne umowy.
8) Informacja dla konsumentów gdzie mogą szukać skutecznej pomocy w razie problemów związanych ze sprzedażą bezpośrednią.
9) OSTRZEŻENIE szczególnie dla seniorów oraz ich rodzin aby nie dali się naciągać na super okazje, promocje, wyjątkowe kolekcje etc. Nauka asertywności konsumenckiej, trzeźwego spojrzenia na tematykę wyjątkowych spotkań, promocji, itp.
10) Skuteczne techniki obrony przed nachalną akwizycją ( nie tylko „prezentacje” ale również np. rzekomo tańsze oferty prądu/gazu/telefonii) oraz nieuczciwymi sprzedawcami.

Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz (FAST)
ul. Górki 15c/8, 60-204 Poznao
Tel. 510-400-222, e-mail: biuro@fundacjafast.pl
www.fundacjafast.pl
NIP: 7792477387 REGON: 36896710000000 KRS 0000708716

Wyświetlono: 177

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link
Powrót do góry