Apel do ozdrowieńców

APEL DO OZDROWIEŃCÓW !

Sytuacja w której się znajdujemy, jest nieprzewidywalna. Nikt z nas nie wie, kiedy i co nas, bądź naszych bliskich jeszcze czeka. Kto zachoruje lub kto przejdzie covid-19 bez objawów.

Jednym ze sprawdzonych sposobów ratowania ciężko chorych, jest podawanie osocza z krwi ozdrowieńców.

Z testów, które „przeszły” przez moje ręce, jest ok. 130 osób ze stwierdzonym zarażeniem COVID-19, które przeszły tą chorobę bez objawów, bądź bardzo lekko. Wasze osocze jest najcenniejsze.

APELUJĘ WIĘC DO TYCH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY I GMIN SĄSIEDNICH O ROZWAŻENIE MOŻLIWOŚCI ODDANIA OSOCZA.

Za kilkanaście dni będziecie Państwo w grupie osób które, „przebyły potwierdzone zakażenie SARS- CoV-2 i minęło co najmniej 28 dni od zakończenia izolacji (bez wykonywania badań kontrolnych metodą PCR)”.

Jestem po rozmowach z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy. Aby ułatwić tą akcję, zorganizujemy to w Inowrocławiu z dowozem potencjalnych dawców przez gminę. Mamy więc kilkanaście dni na rozważenie przez Was tej sytuacji.

Na stronie internetowej gminy i na moim facebook’u dostępne są dodatkowe informacje, kto może oddać osocze, jak to się robi, ankieta dla osób które zdecydują się na ten piękny gest.

JESTEM PRZEKONANY, ŻE JEST WŚRÓD WAS WIELE OSÓB, OD  KTÓRYCH MY, KTÓRZY JESTEŚMY PRZED TĄ CHOROBĄ, NA TAKI GEST MOŻEMY LICZYĆ !!!

Wyświetlono: 1463

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Załączniki

Zobacz również

Powrót do góry