Banner rysunkowy promujący program "Być jak Ignacy". W środkowej części obrazu znajduje się napis: Być jak Ignacy, nauka to przyszłość. Po lewej stronie banneru stoi młody naukowiec z brodą w białej kurtce i brązowej bluzce i spodniach oraz wysokich butach.Po prawej stronie umieszczony jest rysunek białego robota z czarną twarzą i błękitnymi oczami i uśmiechem. Tłem do obrazka jest panorama nowoczesnego miasta z wieżowcami.

Szkoła Podstawowa w Janikowie dołączyła do programu "Być jak Ignacy"

Szkoła Podstawowa w Janikowie dołączyła do programu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pt. „Być Jak Ignacy”.

Dzięki temu grupa dwunastu uczniów razem ze szkolnym koordynatorem panią mgr Moniką Gnutek wezmą udział w konkursie o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. Tytuł ten, jako jedyna placówka w Województwie Kujawsko-Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Janikowie otrzymała już dwa lata temu.

programie udział biorą uczniowie z klas VII-VIII, którzy będą spotykać się co tydzień na zajęciach koła naukowego. Dodatkowo uczestnicy zorganizują w ciągu roku cztery wieczory w szkole. Do maja 2021 roku, uczniowie wezmą udział w grze przygotowanej przez Fundację PGNiG oraz przygotują m.in. model wiatraka lub innego urządzenia działającego na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej, wykonają projekt ekologiczny związany z oszczędzaniem wody, przygotują projekt graficzny i makietę pojazdu przyszłości. Na sam koniec uczestnicy koła naukowego wykorzystując swoje umiejętności w zakresie informatyki i stworzą projekt odpowiadający na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości może pomóc ludziom w codziennym życiu.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie - https://bycjakignacy.pl/materialy-edukacyjne

Herb Szkoły Podstawowej w Janikowie. Na niebieskim tle umieszczona jest otwarta książka z pomarańczową okładką. Na Lewej stronie książki widnieją litery: zielona S i czerwona P. Na książce leży żółte pióro. Pod książką jest napis Janikowo.

Wyświetlono: 362

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Zobacz również

Powrót do góry