Jubileusz Stowarzyszenia Przyjaciół Sołectwa Góry

W dniu 5 września b.r. odbyło się uroczyste zebranie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sołectwa Góry z okazji  mijających 5 lat istnienia organizacji.

Jako pierwsza zabrała głos prezes Pani Małgorzata Litwin , która podziękowała członkom organizacji za współpracę i trud włożony w funkcjonowanie stowarzyszenia. Był urodzinowy tort, życzenia, wzniesiono toast lampką szampana. Nie zabrakło wspomnień z pierwszych lat działalności i planów na następne lata.

Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Góry powstało na spotkaniu założycielskim dnia 18 maja 2015 roku, gdzie podjęto decyzję o przyjęciu nazwy, statutu oraz przyjęto uchwałę o rejestracji w KRS. Stowarzyszenie zawiązało się z inicjatywy nowego sołtysa Pani Anny Tomczak oraz mieszkańców naszego sołectwa, do którego należą trzy wsie: Ołdrzychowo, Skalmierowice i Góry.

Od 12 sierpnia 2015 roku jest jednostką zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym w Bydgoszczy.
Założycielami zostały mieszkanki wsi Ołdrzychowo - Pani Anna Olszewska i Monika Kotyła.  Funkcję prezesa stowarzyszenia objęła Pani Monika Kotyła, po wyborach w 2018 roku nowym prezesem została Pani Małgorzata Litwin.

W obecnej chwili liczy 22 członków. Głównym celem działania stowarzyszenia jest aktywizacja lokalnej społeczności, promocja naszego sołectwa i gminy Janikowo. Stowarzyszenie może poszczycić się wieloma sukcesami  w konkursach kulinarnych podczas lokalnych imprez, m.in. I miejscem w konkursie na Najlepszą Potrawę z Cebulą oraz III miejscem w konkursie na Najlepszą Potrawę z Brokułem w VI Brokułowo-Cebulowym Festiwalu Smaku w Dąbrowie Biskupiej oraz III miejscem na Najlepszą Przystawkę z ziołami w Pikniku Historycznym LGD z ziołami w tle w Gniewkowie.

Wyświetlono: 243

Drukuj Pobierz PDF Kopiuj link

Zobacz również

Powrót do góry